+ 380-67-406-53-92 тимчасово
+ 380-97-739-54-85 тимчасово
office@uu.edu.ua
Група: Круглі столи, тренінги, майстер-класи Тематика: Освіта з соціально-політичних наук

Діалоги про психологію

dial_ps118 квітня 2013 року студенти спеціальностей «Здоров’я людини» та «Переклад» Полтавського інституту економіки і права провели захід в Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного напередодні Всеукраїнського дня психолога. Учасниками діалогів разом зі студентами цього разу стали учні ЗОШ №8 м. Полтави.

Мудрість, зрілість, прогрес суспільства визначається його здоров’ям, рівнем інтелектуального, морального, психологічного потенціалу.

Свого часу видатний психолог минулого століття Жан Піаже передбачав, що в ХХІ столітті психологія стане однією із провідних наук. Цей прогноз, хоч і повільно, але починає реалізовуватися. Нині рівень психології у світі досить високий. Популяризуються і необхідні практичні знання. Проте давня заповідь «Пізнай самого себе» ще залишається актуальною.

Відомо, що ставлять руку піаністу, а голос – співакові. Але чому ж цілеспрямовано не займаються постановкою характеру, мислення, волі молодої людини. Виходить, що людська психіка формується стихійно, до того ж не завжди у сприятливих умовах.

dial_ps2Наш час – динамічний, швидко змінюються умови життя, зростає інтенсивність нервово-психічної діяльності людини. Вже сьогодні кожен із нас має відповідати жорстким вимогам психічної пластичності й адаптивності, адже психологію сьогодні називають наукою, що створює людину через пізнання.

Саме ця думка звучала в «Діалогах про психологію», які провели разом із обласною бібліотекою для дітей імені Панаса Мирного студенти спеціальностей «Здоров’я людини» та «Переклад» Полтавського інституту економіки і права напередодні Всеукраїнського дня психолога, який відзначається 23 квітня. Учасниками діалогів разом зі студентами цього разу стали учні ЗОШ №8 м. Полтави.

Розпочались діалоги організацією «кола дружби», коли учень, студент, що сидів справа, називав ім’я сусіда і говорив йому комплімент, а вся аудиторія схвально це стверджувала. Тож відразу запанувала доброзичлива атмосфера спілкування.

Під час заходу акцентувалась увага на розумінні психологічних особливостей формування основних психічних процесів людини, механізмів корекції й самокорекції психічних станів, оволодіння прийомами самоуправління, життєвим тонусом, рівнем творчих можливостей.

Цікавою виявилася інформація про можливість розпізнавати характерні риси особистості за зовнішністю індивіда.

Для дівчаток провели тест «З якої ви казки?». Багато з них довідались, що вони схожі характером на казкових героїнь: «Алісу в країні чудес», «Пеппі – Довгу панчоху», «Шехерезаду», «Царівну Мідної гори».

Психічна вправа під керівництвом асистента кафедри фізичної реабілітації ПІЕП А.С. Оріховської «Як я розумію красу людини» підтвердила, що всі люди – красиві по-своєму, краса, з точки зору психології, – багатогранне поняття. Проте в житті людини зустрічаються і проблеми, комплекси. Це надводна частина айсбергу психологічної травми, адже комплекс впливає на повсякденне життя, і закомплексована людина постійно завдає болю собі й оточуючим.

Психологія виокремлює п’ять основних комплексів у людей жіночої статі. Це комплекс «Вічної Попелюшки», «Афіни», «Снігової королеви», «Мерлін Монро», «Жанни Д’Арк». Їхні ролі у відповідних сценічних костюмах виконували студенти Дарина Коваль, Світлана Мошта, Анна Науменко, Людмила Мокроусова, Катерина Мороховець. А психологічні поради щодо усунення цих комплексів професійно давали студенти Іван Задорожний, Віталій Квачко, Арсен Феєр, Євген Орський, Ярослав Белиба, Олександр Сотін.

Підсумковою реплікою діалогів стали слова М. К. Реріха: «Як би людина не намагалася забути про неї, психічна енергія нагадає про себе. І справа освіти – навчити людство поводитися з цим скарбом».

Підрозділ: Полтавський інститут економіки і права