+ 380-67-406-53-92 тимчасово
+ 380-97-739-54-85 тимчасово
office@uu.edu.ua
Група: Круглі столи, тренінги, майстер-класи

Музика для душі і здоров’я

Не так давно відзначався Міжнародний день музики. Ця дата стала приводом для кафедри фізичної реабілітації Полтавського інституту економіки і права та обласної бібліотеки для дітей ім. Панаса Мирного звернутись до цікавої теми «Музика для душі і здоров’я».

У повсякденному житті, багатому різного роду труднощами і стресами, музика допомагає людям їх долати, працювати і бути щасливими. Адже науково доведено, що музика завдяки своїй властивості впливати на внутрішній світ людини, допомагає хворим звільнитися від душевного дискомфорту, конфлікту, коригує емоційний стан, може відновити спокій, тобто позитивно впливати на здоров’я особистості. Форма тренінгу дозволила розкрити актуальні проблеми секретів лікувальної музики, а саме: як музика впливає на біль, на серцевий ритм, на температуру тіла, на травлення; якою повинна бути музична дієта, як звуки музики знижують стрес. Кожна теза супроводжувалася фрагментами музичних творів Чайковського, Вівальді, Бетховена, Шопена, Ліста, Баха, Шуберта, Мендельсона. Звучали мелодії для дітей від безсоння, звуки колокольного дзвону. Цікавою була вправа «Як сприймають музику різні статі», яку провів студент Іван Дяченко.

Вправи для формування оптимістичного світовідчуття провела провідний бібліотекар Л.В. Чижик, супроводжуючи свій коментар «Маленькою нічною серенадою» Моцарта.

Учасниками дійства були учні одинадцятих класів школи № 27 м. Полтави. Кожен із них отримав персональну інформацію «Мелодії здоров’я».

Наприкінці тренінгу студенти – майбутні фахівці зі здоров’я людини – дали рекомендації щодо слухання музики.

Автор: Оріховська А.С., асистент кафедри фізичної реабілітації
Підрозділ: Полтавський інститут економіки і права