Дистанційне навчання в Університеті «Україна»

Піонером застосування дистанційного навчання (ДН) в Україні став Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», який одним із перших у нашій державі взяв на себе місію впровадження дистанційного навчання в регіонах України. Більше 10 тисяч випускників Університету «Україна», в рамках експерименту, навчались дистанційно.

Забезпечення високої якості навчання з використанням дистанційних технологій досягається за рахунок:

• ­високого професійного рівня викладацького складу університету;
    • ­застосування новітніх технологій навчання;
    • ­сучасного технічного та програмного забезпечення;
    • ­ефективної організації навчального процесу.

Для проведення лекційних та практичних занять в режимі on-line використовуються сучасний комп’ютерний центр та аудіовідеостудія «ТАЛАН-Студіо». Використання цієї системи забезпечується локальною мережею Університету. Портал дистанційного навчання доступний для користувачів 24 години на добу з будь-якої точки світу.

В Університеті система дистанційного навчання передбачає кілька категорій слухачів:

• студенти Університету «Україна»;
    • слухачі окремих навчальних курсів з підвищення кваліфікації;
    • учні старших класів, що готуються до вступу у вищі навчальні заклади (абітурієнти);
    • особи, які бажають отримати освіту, незалежно від віку та місця проживання;
    • вільні слухачі.

Університет «Україна» – це потужний сучасний навчальний заклад, який має філії у більшості областей України. Студентам університету, які обирають для себе дистанційне навчання, але не мають комп’ютера або доступу до мережі Інтернет, надається можливість скористатися технічними засобами регіональних дистанційних центрів, найближчих до місця проживання чи роботи.

Учасники навчального процесу з використанням дистанційних технологій в Університеті «Україна» мають безліч можливостей та пріоритетів, серед яких:

• індивідуальний навчальний план та графік навчання;
    • власний online консультант;
    • найкращі світові методики викладання та навчання;
    • об’єктивність оцінювання знань;
    • кожен студент має доступ до: електронних навчальних курсів європейського рівня, відеолекцій та відеоконференцій, інтерактивної навчальної карти;
    • можливість навчання на двох спеціальностях паралельно або за програмою спільного навчання та отримання диплому європейського зразка польського, німецького університетів тощо.

Переваги та проблеми дистанційної освіти
    Дистанційне навчання
    Нині надзвичайно популярним у світі та Україні стає дистанційне навчання. Чи може така форма навчання сформувати повноцінного фахівця? Чи всі спеціальності можна опанувати дистанційно? Чи мають українські ВНЗ достатній потенціал для забезпечення дистанційного навчання? Про ці та інші проблеми говоримо зі студенткою дистанційної форми навчання Андріаною Годван та директором Інституту відкритої освіти Університету «Україна» Оленою Майбородою.
    Автор: Ніна Головченко
    Монолог абітурієнтки…або діалог із сином
    Навіщо працюючим мамам потрібна вища освіта