+38-067-406-53-92
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua

Основи молекулярно-генетичного та біоінформатичного аналізу

підвищення кваліфікації педагогічних працівників
    Інститут біомедичних технологій

ПРО КУРС. У сучасному житті зростає необхідність розуміння процесів, що відбуваються в організмі людини, методів і підходів, які дозволили б дослідити та вивчити молекулярні основи цих процесів, а також, за потреби, з’ясувати причини та ідентифікувати збудників будь-якої інфекції. Спектр методів біологічного аналізу, а особливо молекулярно-генетичного, розширюється та вдосконалюється кожного року, тому вкрай важливо залишатися поінформованим щодо можливостей та доступності сучасних підходів у медичній та аграрній галузі.

На сьогоднішній день, в умовах пандемії коронавірусної інфекції в Україні та й у всьому світі пропонується велика кількість різноманітних антивірусних препаратів і тест-наборів. Однак, для споживача без спеціальної освіти відмінності між цими препаратами і механізми їх дії залишаються незрозумілими.

В рамках даного курсу планується розглянути теоретичні та практичні основи молекулярно-генетичного та біоінформатичного аналізу: структуру та функції нуклеїнових кислот, особливості організації геномів організмів, використання   генетичних маркерів у медичній, аграрній та інших галузях, етапи проведення ДНК-діагностики; використання біоінформатичних методів для аналізу геномів та пошуку генетичних маркерів захворювань. Курс включає проведення лабораторних занять.

Курс розроблено для учасників процесу підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, насамперед викладачів біології, екології, основ здорового способу життя та БЖД. Цей курс також може бути корисним батькам учнів, студентам, ОТГ, лікарям, фармацевтам та аграріям.

МЕТА КУРСУ: ознайомлення з сучасними методами молекулярно-генетичного і біоінформатичного аналізів; набуття педагогом початкового досвіду виконання етапів ДНК-діагностики та біоінформатичного аналізу; застосування набутих теоретичних і практичних навичок у викладанні пов’язаних з тематикою курсу дисциплін у ЗСО.

Матеріали курсу відповідають «Порядку підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників» (постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року №800, зі змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2019 року №1133).

Курс розроблено на базі Інституту біомедичних технологій Університету «Україна».

ПРОГРАМА КУРСУ

Лекції (год)

Лабораторні

(год)

Модуль 1 – 30 год

1

Сучасні методи молекулярно-генетичного аналізу

2

ДНК-діагностика. Етапи проведення ПЛР-аналізу.

3

Нуклеїнові кислоти. Методи виділення ДНК/РНК з біологічного матеріалу.

4

Ампліфікація нуклеїнових кислот. Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР). Типи і модифікації ПЛР.

5

Візуалізація результатів ПЛР. Горизонтальний гель-електрофорез.

6

Бази даних нуклеотидних послідовностей організмів (на прикладі GenBank, KEGG).

7

Порівняння нуклеотидних послідовностей різних організмів (BLAST). Філогенетичний аналіз (MEGA).

8

Генетично модифіковані організми. Методи виявлення.

9

Використання молекулярно-генетичних методів у медицині: діагностика спадкових хвороб, фунгальної, бактеріальної, вірусної інфекції, онкозахворювань, пренатальна діагностика.

10

Екскурсія в Інститут мікробіології і вірусології ім.Д.К.Заболотного НАН України.

4

ВИКЛАДАЧ: Зелена Любов Борисівна, к.б.н., с.н.с. відділу фізіології промислових мікроорганізмів Інституту мікробіології і вірусології ім.Д.К.Заболотного НАН України, доцент кафедри мікробіології, сучасних біотехнологій та імунології Інституту біомедичних технологій Університету «Україна».

E-mail: zelenalyubov@gmail.com

Тел.: +38 095 835 68 69

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ – 600 грн з особи (група від 10 осіб).

ПОЧАТОК НАВЧАННЯ – по мірі набору груп.

ГРАФІК ЗАНЯТЬ – за узгодженням з групою.

СЕРТИФІКАТ: успішно виконавши всі завдання курсу, ви отримаєте сертифікат Університету «Україна» про підвищення педагогічної кваліфікації в галузі біології, екології, основ здорового способу життя та БЖД.